Najnowszy numer „GP”: Wydał wyrok na Polskę. Tajemnica sędziego Safjana

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 21 lipca) szczególnie polecamy nie tylko okładkę, która przeraziła redakcję Onetu, lecz wnikliwą lekturę okładkowego tekstu Piotra Lisiewicza „Wydał wyrok na Polskę. Zanim trafił do TSUE, bronił prawa dzieci komunistów do orzekania w sprawie lustracji”. Będzie też o kulisach mobbingu w sądownictwie i walce o normalność w amerykańskich szkołach. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

„„A cóż ja mam wspólnego z moim ojcem? Opuścił naszą rodzinę, gdy miałem trzy lata” – mówił obecny sędzia TSUE Marek Safjan, gdy wyszło na jaw, że Zbigniew Safjan w hitlerowskim mundurze służył w walczącym z AK Grenzschutzu. A potem doniósł na 21-letniego kolegę Jana Nesslera sowieckiemu dowódcy, w wyniku czego byłego akowca rozstrzelano. Jak sprawdziła „Gazeta Polska”, zupełnie co innego wynika jednak z ustaleń Macieja Replewicza, autora książki „Stawka większa niż kłamstwo”. Otóż Zbigniew Safjan relacjonował, że jego syn w latach 90. interesował się donosem na Nesslera i udzielał ojcu wsparcia”.
- ujawnia Piotr Lisiewicz.

Ponadto w numerze:

  • Wojna o amerykańskie szkoły

Tocząca się obecnie w USA dyskusja na temat szkolnych programów dotyczy nie tylko dziedziny edukacji. Od jej efektów zależeć będzie, czy Ameryka zachowa wiarę w swoje tradycyjne wartości, czy też uzna je wszystkie za dziedzictwo białego rasizmu.
- ostrzega Maciej Kożuszek.

  • Szefowa sądowych związków ostro o mobbingu sędziów

„Mobbing w sądach stał się ogromnym problemem, który narastał przez lata. Podobnie jak brak reakcji na naganne zachowania sędziów, prezesów, dyrektorów czy innych urzędników. – Chodzi o to, aby w sądach nie kształtowano pewnych postaw, niczym w rodzinach patologicznych”.
- tłumaczy Justyna Przybylska, przewodnicząca związku zawodowego zrzeszającego pracowników sądowych Ad Rem, w rozmowie z Grzegorzem Brońskim. 

  • Jak zbankrutował medialny ekspert. 

Ponad rok temu sąd ogłosił upadłość znanego ekonomisty Sławomira Horbaczewskiego, który nie był w stanie spłacić zaciągniętego na 50 lat kredytu frankowego. Mimo to cały czas – jako ekspert – komentuje w mediach m.in. politykę gospodarczą rządu.
- ujawnia Piotr Nisztor.

  • Po stronie Polski! Manifestacja klubów „Gazety Polskiej”

„31 lipca o godz. 12.00 w alei Szucha w Warszawie przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego odbędzie się manifestacja klubów „Gazety Polskiej” pod hasłem „Po stronie Polski”. Ma ona związek z ważnym posiedzeniem TK, który 31 sierpnia odpowie na pytanie: czy prawo UE może mieć pierwszeństwo przed polską konstytucją”.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka
 

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.
 

 

 


Źródło: niezależna.pl, Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo