Morawiecki: Obiecałem Kanclerz Angeli Merkel, że Polska pomoże i dotrzymujemy słowa

Transport ponad 160 osuszaczy przekazanych stronie niemieckiej przez polski rząd wyruszył w poniedziałek z magazynu Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Strzałkowie (woj. wielkopolskie). Urządzenia mają pomóc w usuwaniu skutków powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii. „To w tej chwili najważniejszy sprzęt potrzebny naszym sąsiadom do uporania się ze skutkami tragicznych powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w tą akcję” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Facebook.com/MorawieckiPL

Szef rządu podkreślił, że realizując obietnicę pomocy, którą osobiście złożył kanclerz Angeli Merkel, Polska wysyła dziś do Niemiec strażacką grupę ratowniczą wraz z urządzeniami do osuszania zalanych obiektów, aby pomóc uporać się ze skutkami tragicznych powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii.

W obliczu groźnych żywiołów bardzo ważna jest europejska solidarność. Obiecałem Kanclerz Angeli Merkel, że Polska pomoże naszym sąsiadom w usuwaniu skutków strasznych powodzi i dotrzymujemy słowa. Przy współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych i Państwowa Straż Pożarna i władz województwa Dolnośląskiego wysłaliśmy do Niemiec strażacką grupę ratowniczą i 164 specjalistyczne urządzenia do osuszania zalanych obiektów. 
To w tej chwili najważniejszy sprzęt potrzebny naszym sąsiadom do uporania się ze skutkami tragicznych powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w tą akcję.
- napisał premier Morawiecki

Transport ma przekroczyć granicę polsko-niemiecką jeszcze w poniedziałek, a we wtorkowe popołudnie urządzenia mają trafić do magazynu koło Kolonii.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Facebook

#Mateusz Morawiecki

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo