Pijany kierowca źle zaparkował. Konkretnie na podwórku dzielnicowego

Pijany 49-latek zaparkował samochód na podwórku dzielnicowego w Starym Sączu. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz wyjął ze stacyjki samochodu kluczyki i udaremnił kierowcy dalszą jazdę - poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

pixabay.com

Kilka dni temu dzielnicowy ze Starego Sącza ze zdumieniem zobaczył, że na jego podwórko wjeżdża volkswagen. Z samochodu wysiadł mężczyzna i chwiejnym krokiem ruszył w kierunku zabudowań. 

- Policjant wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu, szybko podbiegł do samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić mu dalszą jazdę i poinformował dyżurnego, który wysłał na miejsce patrol

 relacjonował Gleń. - Ujęty mężczyzna był agresywny i odmówił podania danych osobowych, nie miał również przy sobie żadnych dokumentów - dodał.

Badanie na obecność alkoholu dało wynik pozytywny - mieszkaniec gminy Łącko miał niemal 2 promile w organizmie. Kierowca odpowie za jazdę po pijanemu, za co grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch i zakaz prowadzenia pojazdów.
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Małopolskie

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo