Ponad 40 milionów Francuzów przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki

Ponad 40 mln Francuzów, czyli blisko 60 proc. mieszkańców kraju przyjęło już co najmniej jedna dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 - ogłosił w poniedziałek prezydent Emmanuel Macron. Dodał, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zaszczepionych powiększyła się o 4 mln.

pixabay

- "Wspólnie pokonamy wirusa! Kontynuujemy!"

- napisał Macron na Twitterze ogłaszając najnowsze statystyki dotyczące szczepień we Francji.

Dwa tygodnie temu Macron zapowiedział wprowadzenie obowiązku szczepień dla medyków i pracowników placówek opiekuńczych. Ogłosił również, że od 21 lipca warunkiem wejścia do gromadzących ponad 50 osób miejsc rozrywki i kultury będzie certyfikat sanitarny, potwierdzający przejście pełnego cyklu szczepień, przechorowanie infekcji lub aktualny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Od 1 sierpnia certyfikat będzie też trzeba okazywać, wchodząc do restauracji, kawiarni, centrum handlowego, placówki służby zdrowia, a także przed podróżami lotniczymi i dłuższymi trasami kolejowymi czy autobusowymi.

Mimo trwających podczas poprzedniego i obecnego weekendu protestów, które zgromadziły w całym kraju ponad 100 tys. osób, oraz ostrej krytyki opozycji, parlament Francji przyjął ostatecznie w nocy z niedzieli na poniedziałek ustawodawstwo pozwalające na rozszerzenie systemu certyfikatów i wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla medyków.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #pandemia #Francja

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo