Julia Kowalczyk pokonała mistrzynię Europy! Polska judoczka już w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich

Julia Kowalczyk po dramatycznej walce zakończonej dogrywką pokonała mistrzynię Europy Portugalkę Telmę Monteiro. Polka awansowała do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju w Tokio, a pojedynek trwał aż dziesięć i pół minuty.

Julia Kowalczyk znakomicie spisuje się w turnieju Judo w Tokio 2020
fot. facebook.com/PZJudo/

Pojedynek Julii Kowalczyk z Telmą Monteiro w kategorii do 57 kg rozpoczął się lepiej dla Portugalki. Polka głównie się broniła przed kolejnymi atakami i otrzymała karę shido za pasywność na tatami. Wraz z upływem czasu Polka - brązowa medalistka mistrzostw świata sprzed dwóch lat - przejmowała jednak inicjatywę w tej walce.

Julia Kowalczyk awansowała do ćwierćfinału turnieju w Tokio

Czas upływał, a żadnej z judoczek nie udało się zdobyć punktu i o awansie do ćwierćfinału igrzysk w Tokio miała zadecydować dogrywka. W niej zdecydowanie do ataku ruszyła Kowalczyk, która zachowała chyba więcej sił. Najpierw wypchnięta poza matę Monteiro otrzymała pierwsze upomnienie, później Portugalka tylko pozorowała ataki za co otrzymała dwie kolejne kary shido i w efekcie przegrała walkę.

Julia Kowalczyk pierwsze starcie w Tokio  wygrała z Węgierką Hedvig Karakas przez waza-ari. W walce o półfinał rywalką Polki będzie aktualna mistrzyni świata Kanadyjka Jessica Klimkait.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Julia Kowalczyk #judo #Tokio 2020

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo