Amerykanie przestali się szczepić, a liczba infekcji rośnie

Dr Anthony Fauci powiedział, że w USA rośnie liczba przypadków Covid-19 z powodu niezaszczepionych Amerykanów i wysoce zakaźnego wariantu Delta. "Idziemy w złym kierunku" z tego powodu - dodał, podkreślając, że jest "bardzo sfrustrowany" tą "niepotrzebną sytuacją".

pixabay

Główny doradca medyczny Białego Domu poinformował, że czołowi urzędnicy państwowi "aktywnie rozważają" rekomendowanie maseczek dla osób zaszczepionych. Uważa on, że można zasugerować szczepionki przypominające osobom z osłabionym układem odpornościowym, które zostały zaszczepione, a także po przeszczepach narządów i pacjentom z rakiem.

- Problem mamy głównie z niezaszczepionymi osobami, praktycznie błagamy ich, aby się zaszczepili

- zaznaczył.

Fauci powiedział CNN, że brał udział w rozmowach na temat zmiany wytycznych dotyczących masek.

Zauważył, że niektóre lokalne okręgi, w których wskaźniki infekcji gwałtownie rosną, takie jak hrabstwo Los Angeles, już wzywają osoby do noszenia masek w miejscach publicznych, niezależnie od tego czy są zaszczepione, czy nie. Dodał jednocześnie, że te lokalne przepisy są zgodne z zaleceniem Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), że zaszczepieni nie muszą nosić masek w miejscach publicznych.

Zaapelował też do władz hrabstw, gdzie jest najmniej zaszczepionych osób, aby zachęcali je do wzięcia szczepionki.

Według oficjalnych danych w USA prawie 163 mln ludzi, czyli 49 procent osób jest zaszczepionych. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo