Odmówiła założenia maseczki i... uderzyła policjanta drzwiami radiowozu

Na stacji paliw w Zakopanem policjanci interweniowali wobec kobiety, która najpierw odmówiła założenia maseczki, a potem zaczęła zachowywać się agresywnie i uderzyła drzwiami radiowozu policjanta.

pixabay.com /Creative Commons CC0/rottonara

Do zdarzenia doszło około północy na Ustupie w Zakopanem. Patrol policji tankował radiowóz. Po wejściu do budynku stacji paliw funkcjonariusze zwrócili uwagę pięciu osobom, które nie miały na twarzy maseczek ochronnych.

- Dwie z nich zastosowały się do prośby policjantów i założyły maseczki. Zostały pouczone. Natomiast trzy osoby odmówiły podania danych osobowych i zlekceważyły prośby funkcjonariuszy

- poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem Roman Wieczorek.

Dodał, że dwie kobiety zaczęły zachowywać się agresywnie. Po wyjściu ze stacji paliw jedna z nich uderzyła policjanta drzwiami radiowozu – odpowie za naruszenie nietykalność funkcjonariusza. - Kobieta uspokoiła się dopiero siedząc w radiowozie i podała swoje dane - mówił Wieczorek.

Jedna z trzech niesubordynowanych osób została ukarana za brak maseczki i wulgarne słowa w miejscu publicznym 500-złotowym mandatem. Wobec dwóch najbardziej agresywnych skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie za wykroczenie.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Małopolskie

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo