W nowy tydzień z "Gazetą Polską Codziennie"

Prezydenta Joego Bidena za jego układ z Merkel krytykują wszyscy ponad politycznymi podziałami. Przeciwko budowie NS2 zgodnie opowiada się cały amerykański Kongres. Zgoda USA na budowę Nord Streamu 2 to ogromny błąd, którego skutki będą odczuwalne przez pokolenia – ocenił republikański senator Ted Cruz.

niezalezna.pl

– Ten projekt będzie służył Rosji do szerzenia szkodliwych wpływów – uznała senator Jeanne Shaheen z Partii Demokratycznej. W poniedziałkowej GPC piszemy o kolejnych echach paktu Biden – Merkel, a tak naprawdę wielkiego prezentu dla Putina. To tym bardziej ważne, że już teraz sytuacja w Donbasie na wschodzie Ukrainy stale się pogarsza.

– W obliczu pełnej agresji Rosji na Ukrainę sankcje gazowe na Kreml nie przyniosą skutku

– ostrzega Kijów.

Przed nami jeszcze kilka dni do podjęcia przez Trybunał Konstytucyjny decyzji o prymacie polskiej konstytucji nad prawem UE. Kluby Gazety Polskiej i wszyscy, którzy chcą wesprzeć Trybunał w walce o polską suwerenność zbiorą się w najbliższą sobotę po siedzibą TK. Zmagania Polski z UE obserwowane są w całej Europie. Brytyjski pisarz Frederick Forsyth opublikował w weekend felieton poświęcony konfliktowi Polski z UE o nadrzędność konstytucji nad unijnym prawem. Forsyth nie ma wątpliwości, kto w nim zwycięży.

„Polacy to nieustraszony i dumny lud”

– stwierdził, nawiązując do udziału Polaków w bitwie o Anglię.

Jako wydawca GPC dowiedziałem się z portalu oko. Press, że nasza redakcja dysponuje wehikułem czasu. Jak to z tym wehikułem jest naprawdę, a także wiele innych ciekawych tekstów polecam w poniedziałkowej GPC.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo