Antyszczepionkowcy wdarli się do punktu szczepień w Grodzisku Maz. Brutalne starcie z policją. WIDEO

Punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim zamienił się w pobojowisko po starciu przeciwników szczepień przeciw Covid-19 z policją i strażą miejską. W sieci pojawiło się nagranie - na nim widać przepychanki, prowokacje i stek wulgaryzmów, rzucanych w stronę funkcjonariuszy i personelu placówki medycznej. Zajście potwierdziła w rozmowie z Niezalezna.pl oficer prasowa KPP w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych.

Twitter

W niedzielę przed punktem szczepień przeciw Covid-19 w Grodzisku Mazowieckim (woj. mazowieckie) przy ul. 3 maja zebrała się grupka agresywnych antyszczepionkowców.

Do sieci trafiło 2-minutowe nagranie, ukazujące skalę starć z funkcjonariuszami policji oraz straży miejskiej.

„Bandyci! Gwałcą” - krzyczy mężczyzna na nagraniu, uczestnik zgromadzenia. W tym czasie funkcjonariusze usiłują wynieść z punktu szczepień stawiającą opór kobietę.

- Potwierdzam, że była interwencja policji w punkcie szczepień ok. godz. 13:30. Otrzymaliśmy informację, że grupa osób chce siłą wejść do budynku. Pracownicy próbowali bronić drzwi, przeciwstawiać się atakowi. Wywiązała się awantura między tymi osobami, a pracownikami. W związku z tym interweniowali tam policjanci

- powiedziała portalowi Niezalezna.pl oficer prasowa KPP w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych.

Przekazała, że na miejscu zatrzymane zostały dwie osoby.

- Jedna z nich za naruszenie nietykalności policjanta, druga zaś za znieważenie i kierowanie gróźb karalnych wobec policjanta

- doprecyzowała.

Warto zauważyć, że kierownikiem Oddziału Obserwacyjno Zakaźnego w Szpitalu Zachodnim im. Św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim jest Paweł Basiukiewicz -  kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, medyk konsekwentnie krytykujący strategię rządu w walce z epidemią koronawirusa.

Od 9 października 2020 r. na swoim twitterowym profilu dr Basiukiewicz przez długi okres miał przypięty wpis o jednoznacznej wymowie:

„Lockdown zabija. Uderzający i pełzający. Nakazowa izolacja i kwarantanna zabija. Naród jest wtrącany w stan wojenny”.

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#mazowieckie #koronawirus

Przemysław Obłuski,Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo