Uwaga! Alert dla łódzkiego. Nadciągają burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem występującymi na terenie całego regionu łódzkiego i przemieszczającymi się na północ – podała w niedzielę po południu dyżurna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi Marcelina Królikowska.

pixabay

- Na całym obszarze województwa łódzkiego od godz. 16 występują burze, którym towarzyszą przelotne opady deszczu o natężeniu do około 5 - 10 mm/min. Komórki burzowe przemieszczają się w kierunku północnym. W najbliższym czasie nadal będą możliwe lokalne i głównie pojedyncze burze, którym mogą towarzyszyć krótkotrwałe, ale przejściowo intensywne opady deszczu. Lokalnie może spaść grad

- poinformował dyżurny synoptyk IMiGW Lech Buchert.

Zjawiska mogą wystąpić na terenie powiatów: bełchatowskiego, brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, łódzkiego wschodniego, Łodzi, opoczyńskiego, pabianickiego, pajęczańskiego, piotrkowskiego, poddębickiego, radomszczańskiego, rawskiego, sieradzkiego, skierniewickiego, tomaszowskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńskowolskiego, zgierskiego.

Jak zastrzegli meteorolodzy, komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci

pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB, zatem lokalnie zjawiska pogodowe mogą mieć inny przebieg niż opisany.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#pogoda

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo