W Gdańsku otwarto muzeum, a w nim... flaga LGBT z koroną cierniową i sex-biżuteria

W sobotę, 24 lipca w Gdańsku otwarto Muzeum Bursztynu. Wśród wielu eksponatów liczących setki lat można znaleźć sztukę bardziej współczesną. Tym sposobem na wystawie znalazł się naszyjnik w kształcie penisa, czy korona cierniowa okalająca flagę LGBT. Jednak według kierowniczki muzeum Renaty Adamowicz, kolekcja ta jest... dumą Gdańska.

facebook.com/Muzeum Bursztynu - Muzeum Gdańska

Otwarcie muzeum, według lokalnych mediów, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem gdańszczan. Nie wszyscy byli jednak zadowoleni z tego, co tam zobaczyli.

Jeden z nich zamieścił serię zdjęć eksponatów na Twitterze. Możemy wśród nich zobaczyć broszkę w kształcie korony cierniowej z flagą symbolizującą LGBT, leżącą tuż obok broszki z błyskawicą symbolizującą "Strajk kobiet". Jest też "order honorowy" dla mieszkańców Słupska, przedstawiający kontury naszego kraju z tęczową zawieszką, oraz wiele innych - szokujących eksponatów.

"Dobra sztuka zawsze się obroni. I nieważne, czy była wykonywana kilka wieków temu, czy kilka lat wstecz. W muzeum połączyliśmy to w jedną całość"

- stwierdził cytowany przez gdansk.naszemiasto.pl, dyrektor muzeum Waldemar Ossowski.

Nie jest on jedyną osobą, której eksponaty tak bardzo przypadły do gustu. Według kierowniczki muzeum Renaty Adamowicz, kolekcja ta jest... dumą Gdańska.

W otwarciu wystawy wzięła udział prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Jest ona dostępna również do zwiedzania dla rodzin z dziećmi.

 

 

Źródło: niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo