Kościół pomaga poszkodowanym w nawałnicach

Dziś Dzień solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, zaapelował o modlitwę i ofiary na rzecz poszkodowanych. Dziś na ten cel prowadzone będą zbiórki funduszy w parafiach.

fot. Martin Seifert.The original uploader was CnndrBrbr at German Wikipedia. - Transferred from de.wikipedia to Commons.(Original text : Selbst), CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=107715728

„W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym”

– napisał abp Stanisław Gądecki.

Do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przyłączyła się Caritas Polska, uruchamiając zbiórkę SMS-ową. Środki na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach można przekazywać za pośrednictwem strony caritas.pl/formularz (cel: Ulewy); wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem ULEWY lub wysyłając SMS o treści ulewy pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT).

– Chcemy, w duchu chrześcijańskiej solidarności, przyjść z pomocą tym, którzy ucierpieli w Polsce, w Holandii, w Niemczech, Belgii – przypominając, że kiedy my potrzebowaliśmy pomocy po wielkich powodziach w roku 1997 i 2005, nasi bracia z tych krajów nieśli nam pomoc bardzo efektywnie i bardzo hojnie

– podkreśla Jarosław Bittel, zastępca dyrektora Caritas Polska.

– Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci rozmiarem zniszczeń. Nieszczęście przyszło zupełnie nieoczekiwanie, wielu ludzi zostało z niczym. Ale ogromna solidarność i chęć pomocy dodają nam odwagi – zapewnia Peter Neher, prezes Niemieckiego Związku Caritas, komentując wydarzenia ostatnich dni.

 

 

Źródło: episkopat.pl, Caritas Polska, niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo