Pick-up z potężną mocą dla amerykańskiej policji

Jeszcze w tym roku na służbie w amerykańskiej policji pojawi się Ford F-150 Police Responder. Jest on obecnie najszybszym spośród wszystkich policyjnych pojazdów pościgowych. Uzyskane w testach policji stanowej Michigan wstępne wyniki pokazują, że samochód jest w stanie rozwinąć prędkość 100 km/h w czasie wynoszącym 5,4 s – o 1,2 sekundy szybciej, niż poprzedni model i co najmniej 0,4 sekundy szybciej niż jakikolwiek inny testowany samochód.

mat. pras. prod.

Czas przyspieszenia do 160 km/h wyniósł 13,1 sekundy i był o 3,7 sekundy krótszy niż jego poprzednika – przy okazji też o 0,8 sekundy lepszy od drugiego najlepszego pojazdu w teście. Agencja potwierdziła również, że obecny samochód rozwija 193 km/h prędkości maksymalnej, co oznacza wzrost o ponad 20 km/h.

Testy Departamentu Szeryfa Hrabstwa Los Angeles wykazały także, iż Ford F-150 Police Responder pokonuje ćwierć mili w zaledwie 14,4 sekundy, czyli o całą sekundę szybciej niż poprzedni model i 0,4 sekundy szybciej niż najbliższy mu konkurent.

Głównymi czynnikami umożliwiającymi znaczną poprawę osiągów są zwiększony moment obrotowy i nowy układ napędu 4×4 typu torque-on-demand. Dostrojony dla policji 3,5-litrowy silnik EcoBoost w nowym F-150 Police Responder generuje 680 Nm momentu obrotowego, a zatem więcej niż jakikolwiek inny policyjny pojazd pościgowy. 

System dołączanego na żądanie napędu na wszystkie koła poprawia również ogólną sprawność samochodu, umożliwiając uzyskiwanie większych prędkości podczas pokonywania zakrętów. Zostało to zaprezentowane podczas 32-okrążeniowych testów dynamicznych prowadzonych zarówno przez policję stanu Michigan, jak i Departament Szeryfa Los Angeles. F-150 Police Responder wykazał radykalną poprawę w stosunku do swojego poprzednika, skracając o 5,8 sekundy średni czas okrążenia podczas testów w Michigan i o 3,6 sekundy podczas testów w Los Angeles. 

F-150 Police Responder, wprowadzony w 2017 roku jako narzędzie służące ściganiu przestępców w każdym terenie, jest częścią najlepiej sprzedającej się gamy amerykańskich pojazdów policyjnych. Samochód jest montowany w Kansas City Assembly Plant w Claycomo w stanie Missouri i pojawi się na wyposażeniu amerykańskiej policji jesienią tego roku.

 

Źródło: niezalezna.pl, mat.pras.

#motoryzacja #technologie #USA #policja

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo