Skrajna nieodpowiedzialność. Pijany traktorzysta jechał bez uprawnień

Patrol lubińskiej drogówki zatrzymał 35-letniego traktorzystę. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami, mając w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu funkcjonariusze. W trakcie kontroli drogowej okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w miejscowości na terenie powiatu lubińskiego. Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy patrolowali gminę Ścinawa. W pewnym momencie zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami. Styl jazdy mężczyzny wskazywał, że może być nietrzeźwy, dlatego też funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło ich przypuszczenia. 35-letni mieszkaniec gminy Ścinawa, miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo, w trakcie dalszych czynności na miejscu kontroli, okazało się, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

Kierujący poniesie teraz konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat więzienia.

 

Źródło: policja.pl, niezalezna.pl

#policja #alkohol

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo