Rusza Audioriver Park Edition. Gratka dla fanów muzyki elektronicznej

Podczas koncertów muzyki elektronicznej Audioriver Park Edition, które odbędą się w sobotę i niedzielę Płocku (Mazowieckie), będzie można usłyszeć m.in. Jorisa Voorna i Bena Böhmera oraz Mind Against i Catz ‘n Dogz.

youtube.com/printscreen

Organizatorzy festiwalu elektronicznych brzmień, który odbywał się dotąd na nadwiślańskiej plaży w Płocku, zapowiedzieli niedawno, że mimo zmiany terminu jubileuszowej imprezy, przygotują w najbliższym czasie specjalny Audioriver Park Edition. W ramach dwudniowego wydarzenia, w płockim parku przy ul. Mostowej odbędą się występy artystów przy scenie na schodach, a teren wokół wypełnią dekoracje i instalacje artystyczne.

Szef i organizator festiwalu Audioriver, Piotr Orlicz-Rabiega powiedział, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, w imprezach plenerowych może uczestniczyć 250 osób niezaszczepionych oraz pozostałe osoby zaszczepione. Zwrócił uwagę, że "nie ma w tym rozporządzeniu informacji, w jaki sposób organizator ma sprawdzać, kto jest zaszczepiony, a kto nie". Jak dodał, Urząd Ochrony Danych Osobowych wydał opinię, że informacja o tym, kto jest zaszczepiony, jest daną wrażliwą i uczestnicy nie mają obowiązku podawania tego do wiadomości organizatorów. "W rozporządzeniu nie podano również, co jest dokumentem poświadczającym zaszczepienie" - dodał.

Orlicz-Rabiega powiedział, że służby sanitarne wydały opinię, iż oświadczenie danej osoby też jest dokumentem ważnym i na tej podstawie organizatorzy mogą wpuszczać ludzi na koncerty. Powołując się na zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i praktyki stosowane na rynku, organizatorzy Audioriver Park Edition zdecydowali, że aby uczestniczyć w koncertach, należy okazać przy wymianie opaski na bilet jeden z trzech dokumentów. Są to: pisemne oświadczenie uczestnika zgodne z wzorem zamieszczonym na stronie festiwalu, zaświadczenie o szczepieniu wystawione w punkcie szczepień lub pobrane z profilu pacjenta lub unijny Certyfikat Szczepienia w postaci kodu QR. Według regulaminu, bilety na wydarzenie będą sprzedawane w dwóch opcjach: Biletów bez Certyfikatu Szczepienia i Biletów z Certyfikatem Zaszczepienia.

Podczas koncertów muzyki elektronicznej Audioriver Park Edition, jakie zaplanowano na 24 i 25 lipca w Płocku, będzie można usłyszeć m.in. Jorisa Voorna i Bena Böhmera oraz Mind Against i Catz ‘n Dogz - zapowiedzieli organizatorzy wydarzenia.

Audioriver Park Edition to impreza twórców płockiego festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver, którego tegoroczna - piętnasta z kolei odsłona - ze względu na obostrzenia pandemii koronawirusa, została przeniesiona na 2022 r.

"Jednym z głównych bohaterów wydarzenia będzie Joris Voorn, czyli czołowa postać elektronicznej sceny od prawie dwóch dekad" – zapowiedzieli twórcy Audioriver Park Edition. Jak podkreślili, "artysta jest znany ze swoich elektryzujących setów na największych wydarzeniach na świecie, a także świetnych wydawnictw, docenianych zarówno przez słuchaczy, jak i przez wielkie międzynarodowe gwiazdy" - na ostatnim albumie Jorisa gościnnie pojawiła się kultowa grupa Underworld, a o remix utworu "Break My Heart" poprosiła go Dua Lipa.

Wśród wykonawców Audioriver Park Edition organizatorzy wydarzenia wymienili także Bena Böhmera, "odkrycie elektronicznej sceny ostatnich lat", którego twórczość charakteryzuje się "dużą energią, ale także szeroką gamą melodii i wokali". W anonsie imprezy znaleźli się też duet Mind Against, którego twórczość określana jest jako "emocjonalne techno", a także Trikk, Brina Knauss i "czołówka krajowej sceny muzyki elektronicznej" - Catz ‘n Dogz, Deaf Can Dance, Foxall, Seb & Rodrigezz oraz Leon i Glasse.

24 i 25 lipca w Płocku, oprócz występów artystów, odbędą się również debaty i spotkania z udziałem reprezentantów branży muzycznej i świata kultury, a całe wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

W połowie czerwca organizatorzy festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver, który tradycyjnie odbywa się na nadwiślańskiej plaży w Płocku, oznajmili, że 15. odsłona wydarzenia, zaplanowana na 23-25 lipca, zostaje przełożona - nowa data to 29-31 lipca 2022 r. Jak wówczas wyjaśniono, powodem zmiany terminu były m.in. obostrzenia związane z trwającą pandemia koronawirusa, w tym limit frekwencji. Z powodu pandemii koronawirusa 15. festiwal Audioriver już wcześniej był przekładany – pierwotnie miał się odbyć w lipcu 2020 roku.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo