Nowy sondaż, ale lider ten sam. PiS na czele, Tusk wyprzedził Hołownię, a kto poza Sejmem?

Najnowszy sondaż wskazuje, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę, to zakończyłyby się one zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości. Niektórych partii opozycyjnych by jednak zabrakło w Sejmie.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta POlska

Z sondażu firmy Research Partner, przeprowadzonego na panelu Ariadna wynika, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego cieszy się zdecydowanie największym poparciem Polaków. Wsparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 30,2 proc. respondentów.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, w której skład wchodzi m.in. Platforma Obywatelska, która cieszy się poparciem 24,1 proc. badanych. 

Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 17,4 proc. Polaków. W Sejmie znalazłyby się także Lewica (7,5 proc.) oraz Konfederacja (5,9 proc.).

Poza Sejmem znalazłoby się PSL. Chęć oddania głosu na ugrupowanie Władysław Kosiniaka-Kamysza zadeklarowało zaledwie 1,9 proc. respondentów.  Na Kukiz’15 wskazało 1,7 proc.

Aż 11,4 proc. badanych nie zadeklarowało, na kogo chciałoby oddać swój głos.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 16-19.07.2021, na ogólnopolskiej próbie 1051 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

 

 Źródło: Research Partner, Niezalezna.pl

#sondaż #badanie

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo