Czy córka Kennedy'ego zostanie ambasadorem?

Prezydent Joe Biden zamierza mianować Caroline Kennedy, córkę zabitego w zamachu prezydenta Johna Kennedy'ego, ambasadorem USA w Australii - podaje CNN. Kennedy, pisarka, prawniczka i była ambasador w Japonii, poparła kandydaturę Bidena w wyborach w 2020 roku.

Caroline Kennedy
Autorstwa US Department of State - https://2009-2017.state.gov/r/pa/ei/biog/217581.htm, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29724141

Biały Dom nie skomentował na razie doniesień telewizji CNN, która powołuje się na trzy dobrze poinformowane źródła. Za prezydentury Baracka Obamy Caroline Kennedy była ambasadorem USA w Tokio w latach 2013-2017 i zarazem pierwszą kobietą, która sprawowała tę funkcję w Japonii.

Caroline jest jedynym żyjącym dzieckiem prezydenta Kennedy'ego. Miała trzy lata, kiedy wraz z rodzicami przeprowadziła się do Białego Domu i zaledwie sześć, gdy jej ojciec został zamordowany. Jest zaangażowana w obronę praw człowieka, działa w wielu instytucjach charytatywnych i zasiada w radach nadzorczych fundacji wspierających kulturę.

W 2008 roku ogłosiła, że zamierza ubiegać się o stanowisko senatora stanu Nowy Jork, ale następnie zrezygnowała, tłumacząc to względami rodzinnymi.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#USA #Joe Biden #Caroline Kennedy

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo