Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. Politycy ujawniają, o czym mówił Jarosław Kaczyński

Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zebrał się w piątkowe popołudnie na wyjazdowym posiedzeniu pod Warszawą. Jednym z głównych punktów tego spotkania było wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Politycy zdradzili nieoficjalnie, o czym mówił Kaczyński. Skupił się głównie na kilku kwestiach.

Jarosław Kaczyński
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

- Prezes podczas wystąpienia podkreślał wagę Polskiego Ładu, że to istotny program, daje przełomową możliwość rozwoju Polski i że dzięki niemu ogromne pieniądze mogą trafić do samorządów

 - powiedział jeden z uczestników spotkania.

"Zaznaczył, że niezbędna jest jeszcze większa aktywność parlamentarzystów w terenie, spotkania z mieszkańcami i pokazywanie korzyści z wprowadzenia tego programu"

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Prezes PiS - jak relacjonował inny uczestnik posiedzenia - zwrócił się też do polityków z apelem, aby aktywnie włączyli się w promocję programu szczepień przeciw Covid-19. Kaczyński miał mówić, że "musimy w końcu z tą zarazą wygrać, a tylko szczepienia są drogą do tego".

W czasie posiedzenia pojawiła się też kwestia uchwały sanacyjnej przyjętej na niedawnym kongresie PiS, która zakłada, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek.

- Szef mówił, że ta uchwała to twarda konieczność i że musimy kontynuować jej wdrażanie

 - powiedział jeden z uczestników spotkania. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Jarosław Kaczyński #PiS

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo