Trzecia dawka szczepionki? Rząd Hiszpanii tego nie wyklucza

Szefowa resortu zdrowia Hiszpanii Carolina Darias zapowiedziała, że rząd rozważa podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Wskazała, że opcja ta jest prawdopodobna w związku z nasileniem się pandemii w całym kraju.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Darias powiedziała, że trzecia dawka preparatu przeciwko koronawirusowi byłaby niczym “wspomaganie” całego procesu szczepień. “Podawanie trzeciej dawki wydaje się być nieuniknione” - dodała.

Przedstawicielka rządu Pedro Sancheza odnotowała, że choć w całym kraju zaszczepiono już 25 mln osób, czyli ponad połowę populacji Hiszpanii, to pandemia wciąż się nasila. Od środy w Hiszpanii dzienna liczba zakażeń przekracza 29 tys., czyli osiągnęła poziom nienotowany w tym kraju od stycznia.

Wraz z nasileniem się przypadków infekcji koronawirusem od 16 lipca nowe restrykcje sanitarne wprowadziła już ponad połowa wspólnot autonomicznych kraju. Wśród nich są m.in. Katalonia, Galicja oraz Kraj Basków, gdzie regionalny rząd ogłosił nakaz przywrócenia obowiązku noszenia masek ochronnych.

Z kolei wczoraj władze Wysp Kanaryjskich zatwierdziły obowiązek przedstawiania zaświadczeń o przebyciu szczepień lub negatywnych testów na Covid-19 przed wejściem do placówek gastronomicznych i rozrywkowych. Podobne przepisy wprowadził już rząd Galicji.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #szczepienia

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo