Niemcy: synoptycy zapowiadają ulewne deszcze

W Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie w ten weekend ponownie spodziewane są intensywne opady deszczu i burze - informuje w piątek Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD).

twitter.com/@DavSauer

W Nadrenii Północnej-Westfalii w sobotę po południu i wieczorem należy spodziewać się wystąpienia burz z ulewnym deszczem. W piątek nie było jeszcze wiadomo, gdzie dokładnie mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.

W ten weekend niemieccy meteorolodzy spodziewają się również silnych opadów i burz w Nadrenii-Palatynacie i Kraju Saary - pisze agencja dpa. Należy oczekiwać opadów deszczu nawet do 40 litrów na metr kwadratowy. Zgodnie z prognozą DWD w sobotę rano w południowo-zachodniej części Nadrenii-Palatynatu i w Saarze mogą wystąpić początkowo lokalne intensywne opady deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy.

Również w Bawarii silne burze i ulewy mogą spowodować ponowne podniesienie się poziomu wody w rzekach.

W ubiegłym tygodniu burze z ulewnymi deszczami spowodowały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii. Co najmniej 175 osób straciło życie. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody pitnej.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo