"Po złoto" - film o Kozakiewiczu już dziś w kinach studyjnych w całej Polsce

Już 23 lipca do kin studyjnych w całej Polsce trafi film "Po złoto" - niezwykła historia legendarnego tyczkarza i mistrza olimpijskiego Władysława Kozakiewicza, autora pamiętnego "gestu" na igrzyskach w Moskwie '80 - napisano na Fb Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (MKDNiS).

facebook.com/MKDNiS

"To niepowtarzalna okazja, by u progu sportowych zmagań na XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio przypomnieć sobie prawdopodobnie najsłynniejszy wyczyn polskiego lekkoatlety w całej nowożytnej historii igrzysk"

- czytamy na Fb MKDNiS.

Jak podkreślono, "twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, aby w porywający sposób opowiedzieć o wielkiej karierze sportowej, za którą kryją się nie tylko chwile triumfu, ale też łzy, gorycz i rozczarowania".

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Ksawery Szczepanik. Autorem zdjęć jest Michał Żuberek, za montaż odpowiada Ziemowit Jaworski.

Film "Po złoto" dotychczas prezentowany był jedynie na festiwalach, m.in. podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego czy Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

Koproducentami filmu są Telewizja Polska S.A. i Mazowiecki Instytut Kultury. Produkcję współfinansowały Polski Instytut Sztuki Filmowej, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy oraz Gdyński Fundusz Filmowy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo