Prawie 800 zgonów i ponad 23 tys. zakażeń. Koronawirus Rosjanom nie odpuszcza

W ciągu ostatniej doby w Rosji zgłoszono 23 811 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 3425 w Moskwie. 795 osób zakażonych SARS-CoV-2 zmarło - poinformował w piątek rządowy sztab kryzysowy ds. Covid-19.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/AnnaIlarionova

Ogółem bilans zakażonych od początku epidemii Covid-19 wzrósł do 6 078 522, a liczba zmarłych - do 152 296 - wynika z danych sztabu kryzysowego.

Tymczasem według federalnego urzędu statystycznego od kwietnia 2020 r. do maja 2021 r. w Rosji w związku z Covid-19 zmarło ok. 290 tys. ludzi.

Władze wiążą wzrost liczby zakażeń z rozprzestrzenianiem się w kraju wariantu Delta koronawirusa i wciąż zbyt niskim odsetkiem zaszczepionych. Rosji, która chętnie sprzedaje swą szczepionkę Sputnik V do krajów trzeciego świata lub państw, gdzie utrzymuje swoje wpływy, nie udało się przekonać własnych obywateli, by szczepili się rosyjskim preparatem - zaznaczają agencje.

Rosyjskie władze zapowiedziały w piątek, że rozwiążą problem opóźnień w dostawach Sputnika V do Argentyny, ale ich priorytetem jest zaspokojenie popytu w kraju. Argentyna, jeden z pierwszych krajów, które na szeroką skalę zastosowały rosyjski preparat, skarży się, że opóźnienia w dostawie drugich dawek hamują jej kampanię szczepień.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Rosja #koronawirus

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo