Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent Biden: Putin nas nie zastraszy; będziemy wspierać Ukrainę i jesteśmy w pełni gotowi do obrony każdego centymetra terytorium NATO • • • Prezydent Biden: uszkodzenie gazociągów Nord Stream było celowym aktem sabotażu; nie wierzcie w to, co mówi Putin • • •

Polscy wioślarze już wygrywają na igrzyskach. Biało-czerwone osady awansowały do finałów w Tokio

Jeszcze przed ceremonią otwarcia igrzysk w Tokio swoją moc pokazali polscy wioślarze. Dwie polskie osady, męska i żeńska czwórka podwójna, awansowały w piątek do finałowych wyścigów igrzysk olimpijskich w Tokio. W półfinale jest natomiast męska dwójka podwójna.

fot. facebook.com/czajadominik

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański swój wyścig wygrali. O 0,03 s wyprzedzili Włochów, którzy także uzyskali bezpośredni awans do finału. O medale biało-czerwoni będą rywalizowali we wtorek o godzinie 2.58 czasu polskiego.

Polska czwórka podwójna już wygrywa w Tokio

Podczas mistrzostw świata w 2019 roku w Ottensheim Czaja, Chabel, Pośnik i Barański wywalczyli srebrny medal. Ulegli jedynie Holendrom, którzy i tym razem będą bardzo groźni. "Pomarańczowi" wygrali drugi przedbieg i także są już w finale.

Natomiast Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann były o 4,3 s wolniejsze od Chinek. Finał zaplanowano także na wtorek, na godzinę 3.10. Polki to także aktualne wicemistrzynie świata, a na austriackim akwenie przegrały tylko z Chinkami.

Polska dwójka podwójna wygrała swój przedbieg. Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski o 0,02 s wyprzedzili Szwajcarów. Półfinałową rywalizację w tej konkurencji zaplanowano na poniedziałek.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wioślarstwo #Tokio 2020

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo