Prognoza na najbliższą noc. Będzie raczej chłodno

Po południu nieco więcej chmur będzie na południu i zachodzie kraju. Spodziewamy się chłodnej nocy - poinformował synoptyk meteorolog w Centralnym Biurze Prognoz Meteorologicznych IMGW Michał Ogrodnik.

ALex Fu CC0

Po południu pochmurno będzie na południu i zachodzie kraju, natomiast dużo słońca w północnej, północno wschodniej i centralnej części Polski. Najchłodniej będzie w Zakopanem, tam 17 st. Celsjusza, najcieplej w Siedlcach - 24 stopnie. - To jest praktycznie dzisiejszy maks, gdyż prognozujemy dzisiaj maksymalnie 25 stopni, właśnie w tej części Mazowsza - zaznaczył synoptyk. Natomiast na pozostałym obszarze temperatura od 20 do 23 st. C, miejscami 24 st. C.

Wiatr w dalszym ciągu będzie słaby, chwilami tylko umiarkowany, zachodni ewentualnie północno zachodni.

Noc będzie chłodniejsza niż ubiegła. Najchłodniej będzie na Podhalu, około 9 stopni Celsjusza. Około 11 st. w Kotlinie Kłodzkiej oraz na Suwalszczyźnie. „Cieplej tam, gdzie więcej chmur czyli w centrum, na zachodzie na południowym zachodzie”. Tam w najchłodniejszym momencie nocy, czyli nad ranem będzie około 15-16 st. C.

- Opadów deszczu się nie spodziewamy, jedynie miejscami na Kaszubach, na Pomorzu Wschodnim mogą utworzyć się krótkotrwałe mgły, które ograniczać będą widoczność do 500 metrów

- prognozuje Michał Ogrodnik.
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo