Po spotkaniu ministra Przydacza i doradcy Departamentu Stanu USA

Bliska współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych to nasz wspólny strategiczny cel - podkreślił w czwartek chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu we wpisie dotyczącym spotkania doradcy Departamentu Stanu Dereka Cholleta i wiceszefa MSZ Marcin Przydacza.

Twitter/@USEmbassyWarsaw

"Bliska współpraca Polski i Stanów Zjednoczonych to nasz wspólny strategiczny cel. Doceniamy wkład Polski w promowanie demokracji na Białorusi oraz przeciwstawienie się szkodliwym działaniom Rosji. Jesteśmy także głęboko zaangażowani w Inicjatywę Trójmorza"

- napisał Bix Aliu na Twitterze.

Dołączył też wpis amerykańskiej ambasady ze zdjęciem ze spotkania, w którym uczestniczyli m.in. Chollet i Przydacz. Podczas spotkania - poinformowano - omawiano kwestie priorytetowe w relacjach polsko-amerykańskich, w tym bezpieczeństwo regionu i wspólne zaangażowanie na rzecz wartości i instytucji demokratycznych.

Chollet, podsekretarz stanu i doradca polityczny szefa dyplomacji USA Antony'ego Blinkena, przyjechał do Warszawy w środę. Jak zapowiedział Departament Stanu, podczas wizyty ma poruszać "szereg kwestii, w tym wspólne obawy dotyczące gazociągu Nord Stream 2 i szerszego bezpieczeństwa energetycznego". We wtorek i środę Chollet składał wizytę na Ukrainie.

W czwartek po południu z Cholletem spotka się marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo