Instytut Kocha: Pandemia wróci jesienią i zimą

Berliński Instytut Roberta Kocha (RKI) poinformował w czwartek, że spodziewa się kolejnego wzrostu infekcji koronawirusem w Niemczech oraz "dalszego, globalnego rozprzestrzeniania się wirusa" jesienią i zimą. Kanclerz Angela Merkel ostrzegła przed czwartą falą pandemii.

pixabay.com

Dzięki rosnącym wskaźnikom szczepień Niemcy znajdują się obecnie w fazie przejściowej od pandemii do endemii - wyjaśnił w czwartek RKI.

Jednak nie można jeszcze dokładnie przewidzieć, kiedy zakończy się ten etap przejściowy. Zdaniem RKI, "obecna, łagodna sytuacja epidemiczna" powinna zostać wykorzystana do działań zapobiegawczych przed jesienią i zimą, tak aby "liczba przypadków ciężkiego przebiegu choroby, zgonów i przeciążeń systemu opieki zdrowotnej była jak najmniejsza".

Kanclerz powiedziała podczas konferencji prasowej w Berlinie, że liczba zakażeń rośnie z "niepokojącą dynamiką". Zaapelowała do Niemców, by szczepili się przeciw koronawirusowi. "Im więcej szczepień, tym bardziej będziemy wolni" - powiedziała kanclerz. Podkreśliła, że tylko wspólnie można pokonać pandemię.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #Instytut Kocha #Niemcy #pandemia

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo