Papież odwiedzi Słowację. Spotkania tylko po rejestracji

Abp metropolita koszycki Bernard Bober i burmistrz miasta Jaroslav Polaczek poinformowali, że wierni chcący spotkać się z papieżem Franciszkiem podczas jego pielgrzymki na wschodzie Słowacji będą musieli zarejestrować się na specjalnym portalu. Na tej podstawie służby sanitarne sprawdzą szczepienia tych osób przeciw Covid-19.

Papież Franciszek
pixabay.com

Papież odwiedzi wschodnią część Słowacji 14 września. Będzie tam przewodniczyć mszy świętej w obrządku wschodnim w Preszowie, odwiedzi romskie osiedle Lunik IX w Koszycach i spotka się z młodzieżą. Abp Bober powiedział, że podczas pielgrzymki papież będzie rozwijać przesłanie swojego pontyfikatu - droga do młodych i żyjących na marginesie społeczeństw.

Wizyta na osiedlu, które przed laty owiane było złą sławą, a zdaniem burmistrza bardzo się zmieniło i nie jest już miejscem niebezpiecznym, ma trwać około pół godziny. Burmistrz nie potrafił powiedzieć, ile osób z około 4 tys. mieszkających tam Romów jest zaszczepionych przeciw Covid-19. Podkreślił, że szczepienia nie są sprawą, za którą odpowiada miasto lub arcybiskupstwo, ale państwo.

Polaczek zapowiedział, że władze będą robić wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo papieża i pielgrzymów. Specjalny portal, na którym trzeba będzie się rejestrować, aby uczestniczyć w spotkaniach z papieżem, ma działać od 1 sierpnia. Burmistrz poinformował także, że w dniu wizyty Franciszka komunikacja w mieście będzie bezpłatna.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Franciszek #pielgrzymka

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo