Konkurs doceniający zaangażowanie obywatelskie młodych

Ogłaszamy konkurs, który ma wspierać i doceniać zaangażowanie obywatelskie młodego pokolenia – powiedział pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek. Nagrody mają trafiać do najbardziej zaangażowanych młodych i do samorządów i firm wspierającym sektor młodzieżowy.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/truthseeker08/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Podczas konferencji prasowej, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek zapowiedział ogłoszenie nowego konkursu, który "ma wspierać i doceniać zaangażowanie obywatelskie młodego pokolenia".

"Ogłaszamy konkurs Ambasador Młodego Pokolenia, w którym można będzie się ubiegać w dziewięciu kategoriach. W ramach tego konkursu będziemy wspierać osoby, które są wzorem godnym naśladowania pod względem etyczno-moralnym i intelektualnym, które np. niosły pomoc w czasie pandemii osobom najsłabszym, robią to bezinteresownie, w formie wolontariatu"

– mówił Mazurek.

Powiedział, że w konkursie zostaną nagrodzone najaktywniejsze rady młodzieżowe na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Według Mazurka nagrody mają zostać przyznane samorządom, "otwartym na młodzież, które wspierają młodzieżowe rady, środowiska młodzieżowe i zachęcają do zaangażowania dla dobra wspólnego".

"Będziemy przyznawać nagrody mecenasom młodego pokolenia, czyli takiej osobie, która swoimi działaniami przyczynia się do realizacji postulatów młodych ludzi, działa aktywnie na rzecz sektora młodzieżowego"

– dodał.

Oprócz tego mają być nagradzane organizacje pozarządowe, firmy, wydarzenia, które wspierają zaangażowanie młodych, a także lider młodego pokolenia – najaktywniejszy działacz, szkoły, uczelnie i środowiska naukowe – zapowiedział Mazurek.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo