Premier: Ważne, by tworzyć w naszych miastach miejsca spokoju

Dla mnie niezwykle ważne jest, by tworzyć w naszych miastach miejsca spokoju, w których natura i kultura będą ze sobą współgrały, by było jak najwięcej parków, zieleni - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki w Grajewie (woj. podlaskie).

fot. Krystian Maj/ Twitter/@PremierRP

- Mamy coraz więcej wspaniałych miejsc, w których mieszkańcy mogą spotkać się, porozmawiać, odpocząć. Takim miejscem jest Park Solidarności, w którym tu nie tak dawno temu byłem z panem burmistrzem, panem posłem. Ale takim miejscem też będzie Plac Niepodległości i cała ta okolica, w której teraz się znajdujemy - bijące serce Grajewa

- mówił szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że jest dla niego niezwykle ważne, by tworzyć w miastach "miejsca spokoju, miejsca, w których natura i kultura będą ze sobą współgrały, gdzie będzie jak najmniej, a najlepiej wcale, betonozy, gdzie będziemy mieli jak najwięcej parków, zieleni".

- To, jak wspólnie pięknie dbają tu parlamentarzyści PiS, razem z pochodzącym stąd panem Adamem Andruszkiewiczem, który jest też dobrym duchem Grajewa, pan burmistrz, zaangażowani mieszkańcy, którzy z determinacją zmieniają Grajewo, to coś przepięknego. Wiem, jak ważne są inwestycje infrastrukturalne, rozmawialiśmy o nich z panem burmistrzem, nowe miejsca pracy

- dodał Morawiecki.

Premier wskazał, że ważna jest "harmonia między naturą i kulturą". "To, byśmy mogli my wszyscy, mieszkańcy Polski, Polacy, mieszkać, pracować kształcić się, żyć tam, gdzie się urodziliśmy" - zaznaczył. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Podlaskie

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo