Hiszpania: Najwyższa liczba zakażeń od stycznia

Najwyższą od stycznia 2021 r. liczbę zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Hiszpanii - 30,5 tys. Służby epidemiczne są zdania, że piąta fala jest widoczna w całym kraju.

pixabay.com/padrinan

W Hiszpanii podczas ostatniej doby zanotowano najwyższą od stycznia liczbę dziennych infekcji koronawirusem, ponad 30,5 tys. - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia tego kraju.

Resort sprecyzował, że piąta fala Covid-19 jest już widoczna we wszystkich regionach Hiszpanii, a na 100 tys. obywateli przypada ponad 644 przypadków zakażenia.

W sumie do środowego wieczora ministerstwo zdrowia Hiszpanii potwierdziło 4,21 mln zachorowań na Covid-19. Wskazało też na szybko rosnącą liczbę hospitalizowanych.

W środę w hiszpańskich szpitalach leczyło się z powodu infekcji koronawirusem ponad 7,2 tys. osób, czyli o 400 więcej w porównaniu z wtorkiem. Najwięcej nowych pacjentów zostało przyjętych na oddziały intensywnej terapii w Katalonii.

Z komunikatu służb medycznych Hiszpanii wynika, że pomiędzy wtorkiem a środą zmarło po infekcji koronawirusem 18 osób, a łączna liczba ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 przekracza 81,1 tys.

Tymczasem jak wynika z szacunków międzynarodowego zespołu naukowców opublikowanych w piśmie “Lancet” w Hiszpanii wskutek zgonów spowodowanych koronawirusem osieroconych zostało od marca 2020 roku ponad 2,3 tys. dzieci.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo