Czwartek z GPC

Już 31 lipca wielka manifestacja Klubów Gazety Polskiej w obronie polskiej suwerenności. Demonstracja „Po stronie Polski” zaplanowana jest na trzy dni przed bardzo kluczową dla naszej suwerenności decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Rozstrzygnie on, czy zapisy polskiej konstytucji stoją wyżej niż regulacje Unii Europejskiej. Nie stój z boku i dołącz do nas! W czwartkowej GPC więcej szczegółów tej ważnej sprawy oraz o samej demonstracji.

fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Na świecie znów doszło do umowy silniejszych ponad głowami słabszych. Prezydent USA i kanclerz Niemiec porozumieli się co do dalszych losów gazociągu Nord Stream 2. To dobra wiadomość dla Putina i bardzo zła dla Ukrainy. Wprawdzie w umowie Bidena z Merkel mają znaleźć się jakieś zapisy zapewniające ochronę naszego sąsiada, ale konkretów realnie broniących innych przed skutkami tego niemiecko – rosyjskiego projektu nikt się nie spodziewa. O reakcjach w Polsce i na świecie na pakt Merkel – Biden piszemy w GPC na stronach krajowych i gospodarczych.

W cieniu tych wydarzeń umyka nam, że do Europy wciąż docierają masy imigrantów. Wielka Brytania jest gotowa płacić Francji, by zatrzymywała ich u siebie, a Szwecja po latach zaostrza prawo imigracyjne.

O tym i nie tylko przeczytacie Państwo w czwartkowej GPC.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo