Więźniowie uzbrojeni w żyletki przetrzymują strażników

Dwoje strażników zostało w środę zakładnikami dwóch więźniów przebywających w areszcie śledczym pod Eskilstuną w południowej Szwecji. Trwa akcja policji, na miejscu są negocjatorzy - podała szwedzka Służba Więzienna.

pixabay.com/ErikaWittlieb

Według gazety "Aftonbladet" więźniowie uzbrojeni w żyletki przymocowane do szczoteczek do zębów zabarykadowali się w wartowni, grożąc strażnikom, kobiecie oraz mężczyźnie. Osadzeni odsiadujący karę za dokonanie morderstwa zażądali podstawienia helikoptera. W rozmowach z policją stwierdzili, że są w stanie uwolnić jednego z zakładników, jeśli dla 20 więźniów na ich oddziale zamówiona zostanie pizza z mięsem kebab.

Areszt w Haellby pod Eskilstuną jest więzieniem o najwyższej klasie bezpieczeństwa. Przebywają w nim skazani za najcięższe przestępstwa, a personel jest przygotowany do radzenia sobie z ryzykownymi sytuacjami.

W tej samej placówce do podobnego zdarzenia doszło w 2004 roku, gdy dwóch więźniów wzięło za zakładnika strażniczkę. Po sześciu godzinach negocjacji kobieta została zwolniona, a sprawcy się poddali.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo