Kamil Glik zmieni klub jeszcze dziś. Polak ma zostać we włoskiej Serie A

Kamil Glik w maju spadł z Benevento Calcio do Serie B, ale polski piłkarz nie będzie grał w drugiej klasie rozgrywkowej. Jak informuje "Przegląd Sportowy" obrońca Biało-czerwonych jeszcze w środę podpisze kontrakt z nowym klubem.

Kamil Glik zmienia drużynę
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Kamil Glik to doświadczony obrońca, o uznanej we Włoszech renomie. 33-latek występował już w pięciu drużynach na Półwyspie Apenińskim, a w środę ma podpisać kontrakt z kolejnym klubem z Italii - Udinese Calcio. Polak w ostatnim sezonie rozegrał 36 spotkań w Serie A, ale nie uchronił Benevento przed spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

Benevento szczególnie zawiodło w drugiej części sezonu, a końcówka rozgrywek była już w wykonaniu zespołu tragiczna - nie odniósł on nawet jednego zwycięstwa w ostatnich dziesięciu meczach.

Kamil Glik przenosi się do Udinese

Według informacji "Przeglądu Sportowego" Glik jednak nie będzie występował w Serie B, a jego przenosiny (na zasadzie rocznego wypożyczenia) do Udine są na ostatniej prostej. "Zebry" prowadzone przez trenera Lukę Gottiego w poprzednim sezonie zajęły 14. miejsce w tabeli i zapewne w nadchodzących rozgrywkach również będą się bronić przed degradacją.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Kamil Glik #piłka nożna #piłkarskie transfery

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo