10 lat od śmierci Amy Winehouse. Rodzina i przyjaciele wspominają piosenkarkę w nowym filmie

Rodzina i przyjaciele Amy Winehouse wspominają jej życie w nowym filmie dokumentalnym 10 lat od śmierci piosenkarki. W filmie zobaczymy wstrząsające relacje bliskich o jej dojściu do światowej sławy, a także o walce z uzależnieniem.

Amy Winehouse
youtube.com/printscreen

Narratorką filmu jest matka zmarłej piosenkarki Janis Winehouse-Collins. „Reclaiming Amy” zawiera nagrania domowe, zdjęcia rodzinne i wywiady z bliskimi przyjaciółmi, którzy wspominają szczęśliwsze i mroczniejsze czasy sześciokrotnej laureatki nagrody Grammy.

Winehouse-Collins, która cierpi na stwardnienie rozsiane (MS), rzadko mówiła publicznie o swojej córce, ale dzieli się swoją wersją wydarzeń w filmie dokumentalnym, który został wyemitowany w piątek na zamówienie brytyjskich BBC Two i BBC Music.

„Teraz spoglądam wstecz, kiedy zdaję sobie sprawę, jak mało zrozumieliśmy” – mówi w filmie Winehouse-Collins. „Miała skłonność do uzależnień, nie mogła się powstrzymać. To bardzo okrutna bestia”.

Amy Winehouse, która przez większość swojej kariery borykała się z problemami z alkoholem i narkotykami, zmarła w wyniku zatrucia alkoholem w swoim domu na północy Londynu 23 lipca 2011 roku. Miała 27 lat. Była uważana za jedną z najbardziej utalentowanych wokalistek swojego pokolenia z takimi hitami jak „Rehab” i „Back to Black”, a jej przedwczesna śmierć wstrząsnęła światem muzycznym.

„Patrzę wstecz i jest wiele rzeczy, które chciałbym zrobić inaczej” – mówi jej ojciec Mitch Winehouse, który spotkał się z krytyką w mediach z powodu zmagań piosenkarki.

Dokument, który porusza problemy Winehouse, bulimię i problemy ze zdrowiem psychicznym, opisuje bezsilne próby pomocy ze strony rodziny i przyjaciół.

„Nawet kiedy jej tu nie ma, jest tutaj” – mówi Winehouse-Collins, odwiedzając nagrobek córki. „Zawsze ktoś, kto nade mną czuwa”.

 

 

 Źródło: Reuters, niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo