Skazany na dożywocie mafioso obronił pracę magisterską

Odbywający karę dożywocia mafioso z włoskiej Kalabrii obronił w więzieniu z wyróżnieniem pracę magisterską. Jej tematem są "strategie przetrwania w przypadku dożywotniego wyroku" - podały lokalne media z południa kraju.

pixabay.com/Ichigo121212

65-letni Salvatore Curatolo z najpotężniejszej we Włoszech kalabryjskiej mafii 'Ndranghety został skazany za zbrodnie, jakie popełnił, działając w jej szeregach.

Jego promotor, profesor socjologii Charlie Barnao z uniwersytetu Magna Graecia w Catanzaro powiedział, że Curatolo opisał w pracy swój przypadek i to, jak z psychologicznego i fizycznego punktu widzenia zdołał wytrzymać 28-letni pobyt w więzieniu, w tym 12 lat w bardzo surowym rygorze, na jaki skazywani są niebezpieczni mafiosi.

Uroczysta obrona pracy magisterskiej odbyła się na scenie więziennego teatru w Catanzaro.

Ten przypadek to "historia nadziei, pokazująca, że także więzienia mogą być miejscami szans i kształcenia" - oświadczył regionalny rzecznik praw więźniów Agostino Siviglia.

Magister Curatolo powiedział po uroczystości, że w zakładzie karnym postanowił się uczyć, bo wstyd było mu przed córkami.

"Najpierw w więzieniu skończyłem szkołę podstawową, potem gimnazjum, następnie maturę, a teraz spełniam moje niewyobrażalne marzenie, by ukończyć studia"

- powiedział podczas obrony.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo