W Hiszpanii ruszyły szczepienia dzieci

Służby medyczne Hiszpanii rozpoczęły proces szczepień przeciwko Covid-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Pierwszą wspólnotą autonomiczną szczepiącą osoby w tym przedziale wiekowym jest Kraj Basków. Jak poinformował dziennik “El Diario Vasco”, rozpoczęty rano proces szczepień powinien do sierpnia objąć łącznie 40 tys. dzieci w Kraju Basków.

Zdjęcie ilustracyjne
pexels.com

Baskijska gazeta wyjaśniła, że wczoraj regionalne służby medyczne uruchomiły specjalną stronę w internecie, za pośrednictwem której na szczepienie rejestrować się mogą dzieci w wieku 12-15 lat. Kolejnym hiszpańskim regionem, który planuje szczepienia dla osób powyżej 12 roku życia jest Katalonia. Przedstawiciele miejscowej służby zdrowia deklarują gotowość do masowych szczepień dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W czerwcu minister zdrowia Hiszpanii Carolina Darias ogłosiła, że najpóźniej do drugiej połowy sierpnia powinien zostać uruchomiony w całym kraju proces szczepień uczniów w wieku 12-15 lat.

We wtorek kierowany przez Darias resort podał, że liczba zakażeń koronawirusem nasila się, a na 100 tys. osób przypadają już 622 infekcje. Tylko pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem zanotowano ponad 27,2 tys. zachorowań, z czego większość dotyczy młodzieży.

Dotychczas proces szczepień przeciwko Covid-19 zakończyło w Hiszpanii ponad 24,3 mln osób, a 29,6 mln obywateli przyjęło jedną dawkę szczepionki.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Hiszpania

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo