PO się wzmacnia? Zdaniem Kleiny - jak najbardziej. Dzięki Tuskowi "odzyskujemy pozycję"

- Wyraźnie widać, że PO się wzmacnia. Powrót Donalda Tuska do czynnej polityki w PO i w Polsce przyczynia się do tego, że scena polityczna w Polsce wyraźnie się zmienia. My, jako Platforma, odzyskujemy pozycję, jaką mieliśmy i będziemy teraz krok po kroku budowali jeszcze silniejszą, mocniejszą partię polityczną - mówił w programie Michała Rachonia #Jedziemy senator KO Kazimierz Kleina.

PrtSc/ TVP Info

Donald Tusk wystąpił w poniedziałek na wiecu na Długim Targu w Gdańsku. Rządzące Polską od sześciu lat Prawo i Sprawiedliwość krytykował za wszystko, co się dało. Gorzkich słów nie szczędził też Kościołowi Katolickiemu. Zabrakło jedynie... propozycji, jakie Platforma Obywatelska ma dla Polaków. 

Jak owo wystąpienie oceania senator KO i co tak naprawdę powrót Tuska zmienia w sytuacji partii pytał Michał Rachoń na antenie TVP Info.

- Wyraźnie widać, że PO się wzmacnia. Powrót Donalda Tuska do czynnej polityki w PO i w Polsce przyczynia się do tego, że scena polityczna w Polsce wyraźnie się zmienia. My, jako Platforma, odzyskujemy pozycję, jaką mieliśmy i będziemy teraz krok po kroku budowali jeszcze silniejszą, mocniejszą partię polityczną.

- mówił Kazimierz Kleina.

- Jestem przekonany o tym, że wspólnie z innymi partiami politycznymi będziemy mieli tak mocną i stabilną pozycję, że za dwa lata nastąpi wyraźna zmiana. Zresztą widać to ze wszystkich sondaży, że partie opozycyjne, które chcą ze sobą współpracować i współpracują, mają zdecydowanie większe poparcie, niż partie rządzące

- zaznaczył w programie #Jedziemy.

- Nie zakładamy znaczącego spadku notowań PiS-u, raczej mówimy o wzmacnianiu i mobilizowaniu tych wyborców, którzy odeszli od PO

- dodał senator KO i wskazał na chęć takiego porozumienia w opozycji, żeby każdy z wyborców mógł znaleźć dla siebie miejsce i jednocześnie widział, że jego głównym celem jest... "odsunięcie PiS-u od władzy i danie nowej, lepszej alternatywy w rządzeniu".

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#polityka

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo