Niewystarczająca podaż półprzewodników hamuje produkcję samochodów

BMW poinformowało w tym tygodniu, że prawie wszystkie niemieckie zakłady zostały dotknięte trwającym niedoborem półprzewodników, które obecnie uniemożliwiają producentowi luksusowych samochodów ukończenie około 10 000 samochodów.

Wikimedia Commons M(e)ister Eiskalt CC BY-SA 3.0


Wtorkowy komunikat firmy mającej siedzibę w Monachium  na początku tego miesiąca poinformowała, że ​​wąskie gardło, które dotknęło producentów samochodów na całym świecie, uniemożliwiło wyprodukowania 30 000 pojazdów w tym roku.

Warto zauważyć, że francuska marka motoryzacyjna Renault informowała o tym, że problemy z dostępem do półprzewodników mogą trwać jeszcze w roku 2022. Problemy z dostępnością półprzewodników powoduje, że duża część firm motoryzacyjnych musi ograniczyć produkcję samochodów.


Według AlixPartners, globalnej firmy konsultingowej, światowi producenci samochodów w tym roku nie będą w stanie wyprodukować 3,9 mln pojazdów. Jest to o 2,2 mln więcej niż  przewidywano cztery miesiące temu.  Jedną z przyczyn braku niewystarczającej liczby półprzewodników jest duży nie tylko duży popyt na nowe samochody ale również na elektronikę w tym karty graficzne oraz inne podzespoły komputerowe jak i konsole komputerowe.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#branża motoryzacyjna #BMW #elektronika

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo