Środa tylko z „Codzienną”!

To już wiadomo - lider PO już nie tak mocny jak kiedyś. Donald Tusk nie porywa tłumów. Nie dało się zrobić z poniedziałkowego wystąpienia w Gdańsku wielkiego sukcesu politycznego. Komentatorzy zwrócili uwagę, że mówił on jedynie o PiS-ie, a także posługiwał się „fake newsami” oraz półprawdami. - Tusk nie wrócił z gałązką oliwną. Wrócił z wykopanym toporem wojennym i bije nim na oślep. Jest dziś zagrożeniem dla demokracji – mówi nam prof. Kazimierz Kik politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. 

Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

Wystąpienie Donalda Tuska z Gdańska nie wniosło w zasadzie niczego nowego do polityki – pisz Jacek Liziniewicz w tekście „Tusk nie porywa tłumów”. – Donald Tusk to powrót do przeszłości i głębokich podziałów na dwie strony: my i oni. To cofa naszą demokrację i jest dla niej destrukcyjne, bo polaryzacja doprowadza do tego, że na swojego oponenta politycznego patrzy się jak na wroga. O ile jest to potrzebne działaczom PO, bo konsoliduje partię, to jednak nie wiadomo na ile potrzebuje tego wyborca opozycji. Do tej pory wydawało się, że wybierał on Hołownię dlatego, że miał dosyć tego duopolu – mówi nam prof. Kazimierz Kik. Jego zdaniem taka postawa jest zagrożeniem dla demokracji w Polsce. 

W „Codziennej” polecamy także tekst o tzw. LEX TVN. W Sejmie zapowiada się ostra batalia o tzw. „ustawę medialną”. - Sejm na dniach zajmie się poselskim projektem ustawy medialnej na bieżącym posiedzeniu. Taki jest plan – poinformowała wczoraj rzeczniczka klubu PiS Anita Czerwińska. Zgodnie z tą zapowiedzią posłowie pochylą się nad tematem w ciągu najbliższych trzech dni. Nowe przepisy mają uniemożliwić potentatom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego przejmowanie udziałów w mediach. Podobne przepisy funkcjonują już m.in. w Austrii, Francji i kilku innych państwach Europy Zachodniej. Czy uda się przeforsować nowe prawo? Więcej w tekście Jana Przemyłskiego „Media z biało-czerwonym kapitałem”.

A ci w świecie ciekawego? Okazuje się, że… amerykańskie zabawki indoktrynują niemowlęta! Pracownik producenta zabawek Hasbro ujawnił nagranie, na którym przedstawiciele firmy oskarżyli 3-miesięczne niemowlęta o rasizm. Szkoleniowcy wyjaśnili, jak projektować gry w zgodzie z lewicową, krytyczną teorią rasy i uświadamiać dzieciom, że biali ludzie wykorzystują ekonomicznie mniejszości rasowe.

PiS naprawiło finanse po latach rządów PO-PSL. Po czerwcu w budżecie państwa jest ponad 25 mld zł nadwyżki. - To efekt podjętej przez rząd naprawy finansów publicznych po naszych niefrasobliwych poprzednikach – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał, że rządowa pomoc dla przedsiębiorstw przekroczyła już 200 mld zł. Na co zostanie wydana wielka nadwyżka? Dowiedzą się Państwo z „Codziennej”.

Więcej ciekawych artykułów przeczytają Państwo w środę w „Gazecie Polskiej Codziennie”. 
 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

#Gazeta Polska Codziennie

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo