Co z proponowaną debatą Tusk-Kaczyński? Poseł PiS: Prezes nie ma takiego obowiązku

"Prezes PiS nie ma obowiązku stawania do debaty z każdym liderem partyjnym, tym bardziej świeżo upieczonym" - mówi poseł Bartosz Kownacki (PiS). Jego zdaniem "nie na miejscu" są zarzuty prorosyjskości ze strony kogoś, kto "pod rączkę" paradował w Sopocie z Władimirem Putinem.

Donald Tusk
Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Donald Tusk w swoim wystąpieniu w Gdańsku w poniedziałek wezwał prezesa PiS do debaty. "Panie Kaczyński wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami, zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się" - apelował Tusk.

Dziennikarze pytali w Sejmie o komentarz do tego apelu posła Bartosza Kownackiego (PiS). Jego zdaniem, jeżeli Donald Tusk chciałby porozmawiać o ważnych sprawach dla Polski, ale "nie przed kamerami", to ma telefon do prezesa PiS, a ten na pewno na takie spotkanie się zgodzi.

Jeżeli jednak ktoś chce robić spektakl przed kamerami, niech na to zapracuje

- powiedział Kownacki.

Donald Tusk jest świeżo upieczonym liderem PO i nie wydaje mi się, że na każde żądanie lidera takiego czy innego ugrupowania należało stawać do rozmowy

 - dodał. Ocenił, że "są ważniejsze sprawy dla Polski".

Kownacki zauważył, że ostatnio "nie było aż takiej agresji w polskiej polityce, niestety wraca to co najgorsze", a przejawem tego są m.in. poniedziałkowe słowa Tuska o "ruskim ładzie", budowanym przez PiS.

Poseł PiS przypomniał, że to Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem i chciał "ocieplać stosunki w latach 2008,2009, 2010, gdy Putin nie był naszym przyjacielem".

Budowanie dzisiaj takiej narracji i próba np. przypisywania tego PiS, podczas gdy samemu się niemalże za rączkę w Sopocie paradowało z politykiem tak skompromitowanym jest nie na miejscu. Nie takiej debaty politycznej bym oczekiwał

- podkreślił Kownacki.

"Komu jak komu, ale Jarosławowi Kaczyńskiemu zarzucanie jakiejkolwiek sympatii do Rosji", a także zarzucanie ulegania wpływom rosyjskim także jest nie na miejscu - dodał. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Donald Tusk #Bartosz Kownacki #PiS #Jarosław Kaczyński

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo