Z OSTATNIEJ CHWILI

NATO: każdy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się z reakcją • • •

Ruszyły patriotyczne warsztaty artystyczne dla dzieci

W poniedziałek, 19. lipca rozpoczęły się patriotyczne warsztaty artystyczno-muzyczne, których organizatorem jest Fundacja Klubów "Gazety Polskiej". Tematem warsztatów jest przypadająca niedługo rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Co roku Klub "Gazety Polskiej" w Piotrkowie Trybunalskim organizuje akcję sprzątania grobów powstańców pochowanych na miejscowym cmentarzu. Co roku 1 sierpnia organizowany jest także marsz pamięci Powstańców Warszawskich śpiewanie pieśni powstańczych, a na uprzątniętych i udekorowanych grobach zapalane są znicze.

W nasze działania chętnie włączają się Piotrkowianie, także dzieci i młodzież. I to oni zaczęli nas pytać o Powstanie Warszawskie. Widzimy, że szkoła nie do końca wypełnia swoje zadanie w tym zakresie. Chcąc uzupełnić te luki w wychowaniu patriotycznym, postanowiliśmy zaproponować warsztaty wakacyjne

- tłumaczą organizatorzy warsztatów.

Celem zajęć jest przybliżenie historii powstania, sylwetek młodych powstańców, ich motywacji oraz radości z pozyskania choć skrawka wolności i trudów podejmowanych przez mieszkańców Warszawy każdego dnia powstania.

Jak zapewniają organizatorzy, nie są to jednak nudne warsztaty historyczne.

Poznawanie historii będzie odbywać się poprzez aktywne działanie dzieci i młodzieży w sferze muzycznej, artystycznej, literackiej i nie tylko. W planie jest także spotkanie z historykami IPN-u i zwiedzanie muzeum Powstania Warszawskiego. Już pierwszego dnia uczestnicy warsztatów poznali dwie pieśni powstańcze, a młodzi muzycy akompaniowali na gitarach i ukulele. Tak powstał ponad 20-osobowy zespół wokalno-instrumentalny

- relacjonują.

Propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu.

Dwutygodniowe warsztaty w całości zorganizowane zostały przez Fundację Klubów "Gazety Polskiej".

 

 


Źródło: niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo