Najnowszy numer „GP”: TVN, raje podatkowe i… Putin

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 21 lipca) szczególnie polecamy okładkowy tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „TVN, raje podatkowe i Putin. Kto stoi za największą prywatną telewizją w Polsce” – koszmar zwykłych pracowników sądów”. Będzie też o kulisach afery FOZZ i nowych regulacjach w walce z pijanymi kierowcami. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

fragment okładki tygodnika "Gazeta Polska"
fragment okładki tygodnika "Gazeta Polska"

„Pod niedawnym adresem Polish Television Holding BV, holenderskiej firmy będącej większościowym udziałowcem telewizji TVN, zarejestrowanych było kilkanaście zamieszanych w aferę „Panama Papers” spółek z rajów podatkowych – ustaliła „Gazeta Polska”. Tymczasem amerykańska firma Discovery, która właśnie poprzez Polish Television Holding kontroluje TVN, na rosyjskim rynku działa w spółce z najbliższymi ludźmi Władimira Putina”.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

Ponadto w numerze:

  • Mocny wywiad z Antonim Macierewiczem o FOZZ i TVN

Ścisły związek twórców TVN z FOZZ, który był jedną z największych sowieckich operacji grabieży polskich finansów, rzutuje na tę stację do dziś. Wywodząc się z inicjatywy pozyskiwania i utrzymywania agentury sowieckiej w świecie medialnym, wciąż nie potrafi się wyzwolić z tego postsowieckiego dziedzictwa. Nie przypadkiem głównymi komentatorami działania służb specjalnych są w TVN ludzie byłej WSI oraz SB, a głównym obiektem ataku jest formacja patriotyczna i niepodległościowa.
- mówi „Gazecie Polskiej” Antoni Macierewicz.

  • Walka z pijanymi kierowcami: konfiskata aut i renta dla ofiar

„Trzech małych chłopców zostało nagle osieroconych, gdy ich rodzice zginęli w wypadku spowodowanym przez pijanego Grzegorza G. Ta tragedia przyspieszyła istotne zmiany w prawie – zaostrzające kary dla sprawców i zwiększające ochronę ofiar drogowych bandytów. Tym bardziej że codziennie dochodzi do dramatycznych zdarzeń z winy kierowców pod wpływem alkoholu. „Każdy [taki wypadek] mógł być potencjalną zbrodnią" – podkreślał premier Mateusz Morawiecki”.
- więcej na ten temat w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Mein Kampf Putina

Przywódca Rosji, Władimir Putin, umieścił 12 lipca na swojej oficjalnej, prezydenckiej stronie obszerny artykuł „O historycznej jedności Rosjan i Ukraińców”. Jest on otwartą groźbą zniszczenia Ukrainy jako państwa, bo – zdaniem Putina – jest to antyrosyjski projekt zbudowany przez Zachód. Peter Dickinson, analityk Atlantic Council, zwraca uwagę, że tekst ten „w niektórych kręgach jest porównywany do wypowiedzenia wojny”.
- czytamy w analizie Piotra Grochmalskiego.

  • Nieznana twarz twórcy Szkół Salomon. Zatarty wyrok edukacyjnego autorytetu

„Paweł Zakrzewski, ojciec dwunastki dzieci, przedstawiający się wraz z żoną jako inicjator zmian w zakresie edukacji domowej, był skazany za brutalny rozbój. Spędził w areszcie niespełna cztery miesiące, gdzie grypsował i był karany dyscyplinarnie”.
- ujawnia wyniki dziennikarskiego śledztwa Piotr Nisztor.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.
 

 

Źródło: Gazeta Polska, niezalezna.pl

#Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo