Najnowszy Mustang trafił do Księgi Rekordów Guinnessa

W pełni elektryczny Mustang Mach-E został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Samochód Forda został doceniony za najniższe zużycie energii samochodu elektrycznego. Przejechał ponad 6,5 mili, zużywając jedną kilowatogodzinę (kWh) energii elektrycznej– co zostało zweryfikowane poprzez niezależny odczyt danych.

mat. pras. prod.

Najniższe zużycie energii podczas przejazdu samochodem elektrycznym z John O’Groats do Land’s End wynosi 6,54 mil na kWh. Rekord ustanowili 3-4 lipca 2021 Kevin Booker, Paul Clifton (obaj Wielka Brytania) i Fergal McGrath (Irlandia).

Przy pełnym akumulatorze o pojemności 88 kWh osiągnięta wydajność przekłada się na zasięg ponad 500 mil, to znaczy więcej o ponad 120 mil od oficjalnego zasięgu Mustanga Mach-E, wynoszącego 379 mil – i trzykrotnie więcej niż wynosił cel nowego rekordu dla pojazdu elektrycznego, wyznaczony przez Księgę Rekordów. Wynik ustanowiony na najdłuższej trasie w Wielkiej Brytanii, wymagał zatrzymania się na mniej niż 45 minut ładowania.

Pokonanie 840 mil z John O’Groats do Land’s End, przy akumulatorze naładowanym do pełna na starcie, wymagało tylko dwóch przerw na ładowanie: w Wigan, w północno-zachodniej Anglii i w Cullompton w hrabstwie Devon.

 

Źródło: niezalezna.pl

#motoryzacja #technologie #rekord #Ford #prędkość

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo