Kłopoty posła niemieckiej chadecji. Pozował do zdjęcia z neonazistami

Poseł niemieckiej chadeckiej partii CDU Philipp Amthor ma kłopoty z powodu zdjęcia, na którym widnieje z dwoma znanymi neonazistami. Zostało ono opublikowane w poniedziałek przez konto "Antifaschistische Linke Bochum" na Twitterze - podaje niemiecki dziennik "Tagesspiegel".

Philipp Amthor (w środku) i jego "koledzy"
fot. Antifaschistische Linke Bochum

Młodego polityka CDU można zobaczyć na turnieju konnym "Stettiner Haff" w jego rodzinnym kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. Podczas gdy Amthor stoi uśmiechnięty pośrodku, dwaj młodzi mężczyźni pozują po jego lewej i prawej stronie

 - pisze w poniedziałek "Tagesspiegel".

Jeden z mężczyzn ma na sobie białą koszulkę z napisem "Solidarność z Ursulą Haverbeck". 92-letnia Haverbeck należy do najbardziej znanych niemieckich negacjonistów Holokaustu. Odsiedziała kilka lat w więzieniu za wielokrotne negowanie Holokaustu. Według informacji dziennika "mężczyźni pozujący z Amthorem należą do prawicowej sceny ekstremistycznej w Meklemburgii-Pomorzu Przednim".

Polityk CDU nie zaprzecza, że to on widnieje na tej fotografii. Dziennikowi "Ostsee Zeitung" powiedział:

Nie znam mężczyzn na zdjęciu. W trakcie imprezy robię dziesięć, piętnaście takich zdjęć i nawet nie jestem pewien, czy nadruk na koszulce jest prawdziwy, czy został wmontowany w zdjęcie po fakcie.

"Gdybym zauważył napis na koszulce, to oczywiście nie zrobiłbym zdjęcia" - tłumaczy poseł w internetowym wpisie, podkreśla też, że "wszystkim powinno być wiadomo, że w Bundestagu walczę energicznie z przeciwnikami naszego państwa konstytucyjnego, dlatego tym bardziej niepokojącym przejawem zupełnie nieobiektywnej kampanii wyborczej jest chęć postawienia mnie w takim kontekście".

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com, Tagesspiegel

#Philipp Amthor #Niemcy #CDU #neonaziści #neonazizm w Niemczech

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo