Premier Morawiecki w Małopolsce: Najprawdopodobniej sytuacja meteorologiczna będzie się stabilizowała

Premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu spotkania sztabu kryzowego w Krakowie podziękował samorządowcom za szybkie przystąpienie do szacowania szkód. - Najprawdopodobniej sytuacja w Małopolsce będzie się stabilizowała, a być może nawet poprawiała - ocenił szef rządu.

Mateusz Morawiecki
twitter.com/PremierRP

Premier od niedzieli przebywa w woj. małopolskim; wizytował tereny dotknięte podtopieniami po nawałnicach, które przeszły w weekend nad Małopolską. W związku z nawałnicami w Krakowie w poniedziałek rano zebrał się sztab kryzowy z udziałem szefa rządu oraz wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

"Najprawdopodobniej, na tyle ile człowiek może przewidywać warunki pogodowe, sytuacja będzie się stabilizowała, być może nawet poprawiała w Małopolsce"

- oświadczył Mateusz Morawiecki.

Podziękowania dla samorządowców

Dziękował też samorządowcom, którzy szybko przystąpili do realizacji dystrybucji środków rządowych, szacowania strat, szacowania szkód. "Dzięki temu, mam przekonanie, że będziemy w stanie szybko pomóc ludziom w odbudowie ich domów" - mówił.

Morawiecki poinformował, że spotkał się też w poniedziałek rano z małopolskimi samorządowcami. Jak relacjonował, spotkanie dotyczyło kwestii inwestycyjnych związanych z zabezpieczeniami przeciwpowodziowymi, a także rozwojem infrastruktury, która - mówił - ma pomagać w szerokorozumianym wzroście gospodarczym.

Jak dodał, dyskutowano o tym jaki zapobiegać anomaliom pogodowym, zwłaszcza od strony możliwości przejęcia wezbranej wody, czyli budowy nowych zbiorników wodnych.

"Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest gotowy finansowo na realizację różnych projektów"

- zapewnił.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Małopolska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo