Finalista Wimbledonu jest zdruzgotany. Hubert Hurkacz ma coraz mniej konkurentów do medalu w Tokio

Wykrusza się obsada tenisowego turnieju igrzysk olimpijskich w Tokio. Ze startu w Japonii zrezygnował finalista tegorocznego Wimbledonu - Matteo Berrettini. Oznacza to, że podczas igrzysk Hubert Hurkacz będzie rozstawiony z numerem siódmym.

Włoski tenisista Matteo Berrettini jest zdruzgotany faktem, że nie będzie mógł wystąpić w Tokio
fot. twitter.com/MattBerrettini

Włoski tenisista Matteo Berrettini, który w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu pokonał Huberta Hurkacza narzeka na kontuzję i zmuszony jest zrezygnować z występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Badanie rezonansem magnetycznym wykazało uraz, który wyklucza Berrettiniego z gry na kilka tygodni.

Reprezentowanie Włoch na igrzyskach to był dla mnie największy zaszczyt, więc jestem zdruzgotany faktem, że nie będę mógł zagrać w Tokio. Życzę całej reprezentacji powodzenia i szczęścia. Będę wspierać i trzymać kciuki za was wszystkich

- przekazał Berrettini.

Już wcześniej z udziału w igrzyskach w Tokio zrezygnowali między innymi Rafael Nadal i Roger Federer. W Japonii ma wystąpić natomiast lider światowego rankingu - Novak Djokovic. Reprezentujący Polskę Hubert Hurkacz będzie w turnieju singlistów rozstawiony z numerem siódmym. Hubi na igrzyskach wystąpi również w grze podwójnej wspólnie z Łukaszem Kubotem.

Łukasz jest fantastycznym tenisistą i człowiekiem i z jego wsparciem wszystko staje się łatwiejsze. Będę chciał powalczyć o medale w obu startach. Turniej na igrzyskach jest specyficzny, ważne będzie losowanie, drabinka, dyspozycja dnia. Ale najważniejsze zawsze jest to, w jakiej to ja jestem dyspozycji na korcie i jak ja zrealizuję założenia. Powiem tylko, że zrobię wszystko, żeby przywieźć medal

- zapowiedział Hurkacz w rozmowie ze "sport.pl".

 

Źródło: niezalezna.pl

#Matteo Berrettini #tenis #igrzyska olimpijskie #Tokio 2020

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo