Plan na weekend? Trzaskowski zachęca: Weź oddech nad Wisłą! Komentatorzy nie mieli litości...

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pochwalił się w mediach społecznościowych zdjęciami z rejsu. - Najlepszy plan na weekend? Weź oddech nad Wisłą - napisał. W odpowiedzi pojawiło się sporo komentarzy dotyczących... ścieków płynących swego czasu do rzeki w stolicy.

Rafał Trzaskowski zachęca do oddechu nad Wisłą
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Rafał Trzaskowski ostatnimi czasy sporo jeździ po Polsce, ale tym razem był w Warszawie: w sobotę pływał po Wiśle, a dziś pokazał w mediach społecznościowych zdjęcia z tego rejsu. Zachęcał również do "brania oddechu nad Wisłą".

 

Na te zachęty internauci zareagowali przypomnieniem faktów dotyczących... awarii Czajki, przez którą do Wisły trafiło mnóstwo ścieków. Chyba nie o taki oddech chodziło prezydentowi stolicy...

Awaria Czajki

Pod koniec sierpnia 2019 r doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu Wisły oczyszczalni "Czajka". W efekcie nieczystości były zrzucane do rzeki. W reakcji na awarię premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, którym ścieki były przepompowywane do "Czajki".

W czasie, gdy działał tymczasowy rurociąg, na zlecenie MPWiK naprawiono kolektory. Od połowy listopada ścieki do "Czajki" znów płynęły w układzie przesyłowym pod dnem rzeki. Naprawa kosztowała miasto ponad 40 mln zł. Ponadto Wody Polskie naliczyły MPWiK ponad 10 mln zł opłaty za zrzut ścieków.

Do kolejnej awarii doszło również w sierpniu 2020 r. Wówczas również z pomocą przyszedł rząd i wojsko.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Wisła #Rafał Trzaskowski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo