Włoski samochód otrzymał pięć gwiazdek od Green NCAP

Nowa 500, pierwszy samochód Fiata z napędem wyłącznie elektrycznym, otrzymała 5 gwiazdek Green NCAP. W 2021 r. nowa 500 jest pierwszym samochodem, który uzyskał wynik 10/10 w rankingu Green NCAP Energy Efficiency Index. Dzięki funkcji szybkiego ładowania prądem o mocy 85 kW wystarczy zaledwie 5 minut, aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km, a żeby naładować akumulator do 80% wystarczy zaledwie 35 minut.

mat. pras.

Nowy Fiat 500, pierwszy wyłącznie elektryczny samochód marki Fiat, uzyskał najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach Green NCAP.   Jest to pierwszy samochód w tym roku, który osiągnął najwyższe noty we wszystkich testach (indeks czystego powietrza oraz emisji gazów cieplarnianych)  i jedyny, który uzyskał maksymalny wynik 10/10 w zakresie wskaźnika efektywności energetycznej . 

 

 

 

 

Zaprojektowany, skonstruowany i wyprodukowany w Turynie, nowy Fiat 500 jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem w historii Fiata i w 100% „Made in Italy”. Model jest punktem odniesienia w swojej klasie w zakresie zasięgu i prędkości ładowania: akumulatory litowo-jonowe o pojemności 42 kWh zapewniają mu zasięg do 320 km w cyklu mieszanym WLTP.

Dzięki funkcji szybkiego ładowania prądem o mocy 85 kW wystarczy zaledwie 5 minut, aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km, a żeby naładować akumulator do 80% wystarczy zaledwie 35 minut. Wersja oceniana przez Green NCAP to nowy Fiat 500 z silnikiem elektrycznym o mocy 87 kW (118 KM), zapewniającym maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie) i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekundy.

 

Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

#branża motoryzacyjna #samochód elektryczny #emisja CO2 #ranking #ekologia

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo