Naćpany 22-latek uderzył w radiowóz

Troje policjantów zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w Łodzi. Samochód kierowany przez będącego pod wpływem narkotyków 22-latka uderzył w radiowóz - poinformowała asp. sztab. Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki.

Kolizja z radiowozem
lodzka.policja.gov.p

Jak podała policjantka kierujący toyotą młody mężczyzna skręcając w prawo na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego utracił panowanie pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w policyjny radiowóz.

"W wyniku zdarzenia troje policjantów odniosło niegroźne obrażenia"

- przekazała Boratyńska.

"Podczas przeszukania samochodu znaleziono 6 foliowych torebek z zieloną substancją. Potwierdzono, że była to marihuana. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że 22-latek był trzeźwy. Okazało się jednak, że jest pod wpływem amfetaminy i marihuany" - relacjonowała.

Policjanci ustalili, że 22-latek nie ma prawa jazdy.

"Na miejsce przyjechał przedstawiciel firmy, z której pochodziła toyota. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że system monitoringu auta wykazał wcześniej znaczne przekroczenie prędkości przez kierującego"

- zwróciła uwagę Boratyńska.

22-latek odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem substancji odurzających, za co grozi kara do 2 lat więzienia, a także za posiadanie narkotyków, co zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#łódzkie

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo