Polski triumf w Wiśle! Jakub Wolny wygrywa w Letniej Grand Prix, Dawid Kubacki na podium

Jakub Wolny wygrał sobotni konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Trzeci był Dawid Kubacki. Drugie miejsce zajął Austriak Jan Hoerl. W zawodach nie wystartował Kamil Stoch.

Jakub Wolny wygrał w Wiśle konkurs Letniej Grand Prix
fot. facebook.com/WolnyKuba/

Kilka godzin przed rozpoczęciem konkursu okazało się, że Stochowi - zwycięzcy piątkowych kwalifikacji - występ w inauguracyjnych zawodach LGP uniemożliwi obrzęk stawu skokowego. Nie krył on smutku, że problemy zdrowotne przeszkodziły mu w rywalizacji przed polską publicznością:

Niestety rano obudziłem się z niespodzianką, opuchlizną. Przez kilka godzin walczyliśmy, żeby zmniejszyć obrzęk, ale się nie udało

- można przeczytać w jego krótkim oświadczeniu.

Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 11 Polaków, z czego ośmiu zakwalifikowało się do rundy finałowej. Klemens Murańka został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon. Do finałowej serii nie awansowali Jarosław Krzak i Tomasz Pilch.

Radość w polskiej ekipie

Wolny po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce. Jednak w drugiej krótsze próby od niego oddali wicelider Niemiec Marcus Eisenbichler, który spadł na piąte miejsce, jak i prowadzący Hoerl. Kubacki na podium awansował z piątego miejsca.

Jak przyznał po zawodach ich zwycięzca, jego sobie skoki nie było efektowne, ale efektywne:

Na pewno jest wiele elementów, nad którymi jeszcze muszę popracować

- powiedział Wolny na antenie TVP Sport.

Dwóch polskich skoczków na podium w Wiśle

W tym sezonie letnim w trakcie LGP na obiekcie im. Adama Małysza są przeprowadzane też konkursy pań. W sobotę wygrała Słowenka Ursa Bogataj, a najlepsza z Polek, Nicole Konderla zajęła 26. miejsce (jako jedyna z biało-czerwonych awansowała do serii finałowej). W niedzielę w Wiśle zostaną przeprowadzone konkursy indywidualnw kobiet i mężczyzn.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#skoki narciarskie #Letnia Grand Prix #Jakub Wolny #Dawid Kubacki

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo